آخرین اخبار
۷:۳۳:۵۰ - دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
علت مرگ ۸۰ درصد ایرانی ها چیست؟
وزیر بهداشت با اشاره به این که ۸۰ درصد مرگ ایرانیان به دلیل سبک زندگی و تغذیه نامناسب است، گفت: با اصلاح سبک زندگی و سالم سازی غذای روح و جسم می توان از این مرگ ها پیشگیری کرد.

جام جم نوشت ”

هاشمی بر تحرک بدنی و ورزش و کاهش مصرف نمک، شکر و روغن تاکید کرد و گفت: میزان نمک مصرفی مردم ۳ برابر استاندارد دنیا است و در حال حاضر مصرف دخانیات که بلای خانمان سوز در کشور است در حال رشد است.

 

وزیر بهداشت با بیان این که باید با عمل خود مردم را دعوت به کار نیک و پسندیده کنیم، افزود: به نظر می‌رسد روحانیون با طی کردن دوره‌های آموزشی می‌توانند نقش موثری در پیشگیری از بیماری‌ها و ارائه خدمات در حوزه فوریت‌های پزشکی داشته باشند.
هاشمی با بیان این که در بسیاری از مرگ‌های ناشی از سکته‌های قلبی با در دسترس بودن ابزار لازم می‌توان از مرگ پیشگیری کرد، افزود: اگر در مساجد، ادارات و مجتمع‌های مسکونی بتوانیم با کمک سازمان اورژانس و خیرین در کنار آموزش‌های لازم، ابزار و تجهیزات لازم گذاشته شود، در پیشگیری از مرگ ناشی از سکته قلبی موثر خواهد بود.
وزیر بهداشت با تاکید بر این که با آموزش و پیشگیری می‌توان از برخی معلولیت‌ها و عوارض اجتماعی پیشگیری کرد، افزود: مرگ هر زن و مرد در خانواده می‌تواند شیرازه امور آن خانواده را از هم بپاشد و آسیب‌های اجتماعی زیادی را به دنبال داشته باشد. بنابر این با پیشگیری از مرگ‌ها و معلولیت‌ها می‌توان نقش موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشیم.
وزیر بهداشت افزود: خوشبختانه حوزه اورژانس، ارایه خدمات فوری به بیمار است که غیراز خیرخواهی و رضایت مردم که رضایت خدا را به دنبال خواهد داشت، هیچ معامله دیگری در کار نیست؛ چرا که نجات جان یک انسان، نجات بشریت است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب